Vinnare i Konstlotteriet 2016

Grattis till alla lyckliga vinnare i årets konstlotteri!
Vinsterna ska hämtas ut inom 4 månader från och med 23 nov 2016.

Se vinsterna genom att klicka här: Vinster

 

Vinnare i kategori 1, Originalverk:

(Vinnarna väljer i turordning)

 

1. Harald Berner

2. Helene Markås,

3. Sebastian Bülow

4. Gamla Stans Konstförening,

5. Olof Widmark

6. CGI konstförening

7. Helena Holma

8. Ingrid Persson, 2169

 

Vinnare i kategori 2, grafiska blad:

(Det finns fler ex av varje blad, men vi reserverar oss för att något kan ta slut.)

 

Björn Möllersten

Matilda Snöwall

Kristina Landeskog,

Harriet Thorvaldson

SAP Enjoy Art

Michael Bäckström,

Stephanie Hsieh

Ragnar Santesson

Stockholm Vatten Konstförening

Jonas Alin

Sofia Walan

Bankgirots Konstförening

Stina Wollenius

Eva Wiklund Dahl

 

Vinnare i kategori 3, grafiska blad:

(Det finns fler ex av varje blad, men vi reserverar oss för att något kan ta slut.)

 

Klas Ragnell

Sofia Toborg,

Sandra Eliasson

Carin Wessén

Fosieplast AB

Anders Wilson

Kristina Fridell

BI Capability Management AB

Kristina Zachrisson,

Maria Åberg

Ingrid Mårtensson,

Lars Rang

Lotta Neville,

Medilabs konstförening

Amelia Stiby

Arboga Konstföreningen

Kerstin D Svanborg

Brittmarie Porselius

Eva Johansson,Västerås 7384;

Gabriella Hedlund

Johan Viberg

Hanna Forsberg

Ylva Hernqvist

Elin Karlsson

Mia Nilsson, Knivsta

Mikaela Rosenberg

Boel Bodvik

Marianne Claesson,

Rebecca Ka-Lai Lee

Jeannette Broström

Iris Treutiger

Annica Malmqvist

 

Vinnare i kategori 4, grafiska blad:

(Det finns fler ex av varje blad, men vi reserverar oss för att något kan ta slut.)

 

Monica Hultstrand

Marlene Nordkvist

Anna Dahlström, Swedenborgsgatan

Kerstin Hedén

Lena Grabler,

Ulrika Tourbier

Margareta Lindmark

Semper AB Konstförening

Inga Andersson,

Gunilla Jacobson

LiseLotte Sjödin

Thomas Hansen

Anna Eklöf,

Anna Persson

Britta Lundgren

Sanofi aventis, konstföreningen -Inga konstigheter

Ullrika Öhman Slagbrand,

Jessica Ahlsén

Konstföreningen Maria, 6879;

BI Capability Management AB

Cecilia Ytterstrand

Peter Kulneff,

Charlotte Backteman

Lotta Wirén

Akademiska Sjukhusets Konstförening

Emelie Fristedt

Catrine Linck Strandberg

Ann-Sofie Nilsson Lundgren

Christina Tydén

Ulla Lindqvist

Niklas Carlsson

Harriet Ahlström,